Odszedł na wieczną służbę

  • Opublikowano: 18 June 2020
  • By: Anonim (niezweryfikowany)

st. bryg. w st. spocz. Ryszard Czaplewski od 2006 do 2012 roku był Naczelnikiem Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Od 1989 roku działał w strukturach FSNT-NOT /SNT jako Prezes, Wiceprezes, a następnie członek Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Oprócz pracy w Zarządzie pełnił też funkcję Dyrektora Delegatury Izby Rzeczoznawców SITP w Bydgoszczy. Był inicjatorem reaktywacji po wielu latach SITP z siedzibą Oddziału w Bydgoszczy, które prężnie działa do dnia dzisiejszego i liczy prawie 150 członków. Zawsze był bardzo zaangażowany w pracę na rzecz Stowarzyszenia i wielokrotnie za tą pracę nagradzany m. in. w 2016 roku otrzymał Złotą Odznakę Honorową NOT.

Wielu z nas zapamięta Ryszarda nie tylko jako profesjonalistę w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, ale także jako wspaniałego, skromnego i uczynnego człowieka…

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w środę, 24 czerwca 2020 r., o godz. 12.00, na Cmentarzu Nowofarnym, ul. Artyleryjska 10 w Bydgoszczy.